• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dron dla nagrania teledysku. DJI Phantom 4 Pro+?
Chciałbym nagrać teledysk do mojej piosenki i zastanawiam się nad zakupem drona. Niestety nie mogę zakupić niczego co wymaga dużych środków finansowych. Chciałem zapytać się czy kamery w dronach radzą sobie dobrze z nagrywaniem czy powinienem zrezygnować z tego zakupu i zakupić jakąś kamerę. Nie chcę korzystać z profesjonalnych firm bo sam chciałbym przyłożyć się do nagrania swojego teledysku.
Na chwilę obecną znalazłem w sklepach 1 ciekawy dron, ale może doradzicie mi jakiś inny?
W opcji tej pojawia się informacja że kamera w tym dronie pozwala na nagrywanie obrazu w 4k
DJI Phantom 4 Pro+
Kod:
https://www.euro.com.pl/drony/dji-phantom-4-pro-.bhtml

8 799 zł
Teledysk chciałem nagrać w terenie i chciałbym aby praca ta wyszła na dobrym poziomie. Teledysk chciałbym zamieścić w internecie, YouTube. Chociaż opcja w telewizji też mnie interesuje, ale mniej.
Mam jeszcze kilka pytań i wszystkie dotyczą drona DJI Phantom 4 Pro+
1
Wiem że dron ten posiada opcję śledzenia obiektu. Jednak w przykładach widziałem  że dron leciał za osobą biegnącą, nagrywając tył osoby. Chciałem zapytać się czy jeśli wskażę dronowi przód mojej osoby w chwili gdy dron będzie w przodzie, to dron będzie leciał cały czas przede mną?  Chodzi o to aby dron nagrywał mnie z przodu. I to samo pytanie dotyczy boku. Czy jeśli ustawię z boku drona i wskażę mu moją osobę to dron podążał będzie z boku?
2
Słyszałem o opcji że w chwili gdy zagubię drona w powietrzu to wystarczy kliknąć pewien przycisk i dron sam powróci do mnie. Czy to oznacza że gdy dron poleci zbyt daleko to po alarmującej granicy sam zatrzyma się w powietrzu? Chodzi o to czy nie muszę obawiać się że dron wymknie mi się z zasięgu i go utracę.
Identyczna sytuacja jest z górą. Czy jeśli wyślę drona zbyt wysoko to zawsze powróci do mnie?
3
Co stanie się gdy wyczerpie się bateria. Czy automatycznie sam ląduje dron, czy spadnie i się rozbije?
4
Czy nagrywanie ja włączam w pilocie czy przez cały czas nagrywa się obraz w dronie?
5
Planuję zakupić kilka baterii zapasowych do drona, bo z tego co wiem 30 minut jest przewidywany czas lotu bez zasilania i 2,5 godziny trzeba ładować baterię. Nie wiem czy do pilota też warto kupić zapasową baterię a może czas pracy jest w tym przypadku bardzo długi?
6
Biorąc pod uwagę zakup Phantoma, podejrzewam że załączona karta pamięci nie będzie najlepszym wyborem. Ja chciałbym nagrywać w najlepszej jakości filmy. Znalazłem informacje że najlepszy do drona jest SanDisk Extreme Pro.
Kod:
[color=#000000][font=Times New Roman][u]http://aeroactif.pl/jaka-karta-microsd-najlepsza-do-phantoma/[/u][/font][/color]

W tym przypadku chodzi o drona Phantom 3 Pro i test jest stary, z 3 Kwietnia 2016. Więc prosiłbym o informacje jaką najlepszą kartę dokupić?
Podobno opcja nagrywania w formacie h265 jest rzadko spotykana w komputerach, dlatego warto nagrywać w opcji h264 lub trzeba przekonwertować film do h264  z h265.Na tym filmie jest to omawiane. https://www.youtube.com/watch?v=f02Uw1CMB-U&t=291s
Zastanawiam się co z opcjami FHD, UHD, i fps? Chciałbym posiadać najlepszą jakość nagrywanego filmu. Zamierzam edytować nagranie w jakimś dobrym programie komputerowym. Chciałem zapytać się jaki program warto zakupić i czy wszystko powinienem nagrywać w formacie RAW? Wiem że robiąc zdjęcia można je lepiej edytować w formacie RAW, ale czy z filmami jest dokładnie tak samo? 
Bardzo dziękuję za pomoc.
  Odpowiedz
Nie wiem czy temat aktualny, ale z doświadczenia wiem, że w tego typu produkcjach bardzo dobrze sprawdza się DJI Phantom 4 Pro, ze względu na matrycę o przekątnej 1 cala. Ten model świetnie sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych, więc jeśli materiał będzie nagrywany również w nocy to myślę że Phantom 4 spełni wszystkie oczekiwania. oprócz tego może DJI Mavic Air w wersji Fly More Combo ?
  Odpowiedz
Ja posiadam Phantom 4 Advanced. Ma tą samą kamerę co wersja Pro, różni się tylko mniejszą ilością czujników bezpieczeństwa i jeszcze kilkoma drobiazgami, które moim subiektywnym zdaniem nie są priorytetowe do tego typu nagrań. Zaleta? Jest tańszy, a wykonany tak samo dobrze Smile Dokupiłem dodatkową baterię tylko do drona, ponieważ radio trzyma dosyć długo. Pozdrawiam.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości