• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zapobiec ucieczce drona?
#1
Hej,

Tytułem wstępu - latam dronem już kilka miesięcy, na bieżąco śledzę grupy droniarzy na FB i ostatnimi dniami powala mnie ilość postów o ucieczkach dronów. Nie chciałbym, żeby spotkało mnie to osobiście, dlatego proszę o pomoc - od czego zależy Fly Away i co najważniejsze, jak temu zapobiec? Dron jest urządzeniem, dzięki któremu zarabiam na życie, nie chciałbym więc żeby sobie odleciał.
  Odpowiedz
#2
Przede wszystkim procedury bezpiecznego lotu - kalibracja kompasu przed startem + upewnienie się, że GPS działa poprawnie zanim wylecisz dalej.

Jeśli dzieje się coś złego, np. wyskakuje Compass Error, natychmiast przełącz się w tryb Atti (koniecznie włącz w aplikacji Enable Multiple Flight Mode, bo inaczej Atti nie będzie działać). Dzięki temu ręcznie sprowadzisz drona do siebie, bo nie będzie on używał kompasu do ustalania kierunku ani GPS. Jak dron zaczyna żyć swoim życiem, nie wciskaj Return to Home bo wtedy będzie pozamiatane, będzie próbował wrócić do punktu startu, ale z racji błędu kompasu, nie znajdzie tego punktu i pewnie wyląduje sobie gdzieś przy niskim poziomie baterii.

Przede wszystkim bezpieczeństwo, te całe ucieczki zwykle wynikają z nierozgarnięcia operatora.
  Odpowiedz
#3
czy kompas sie kalibruje na żądanie systemu (tylko)
czytałem ze po zmianie miejsca latania ale u mnie nie żąda kalibracji jest gotowy do lotu.
  Odpowiedz
#4
no panowie i panie nie pchać się do wypowiedzi bo nie nadążam czytać!!!
a tak bez żartów 
jak to jest w praktyce z tym kompasem ?
ktos coś podpowie? Tongue
  Odpowiedz
#5
?????
  Odpowiedz
#6
no co panowie nie doczekam sie odpowiedzi?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości