• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozdrówka z 3miasta
Siemka, Michał s 3miasta się kłania.

zarejestrowałem się gdyż szukam informacji na temat zakupu swojego pierwszego drona. Plan jest następujący - najpierw coś do nauki sterowania, potem jak się temat przyjmie kolejny dron/drony. Docelowo chciałbym móc nagrywać co nieco i latać FPV, natomiast to są wymagania od kolejnego drona, pierwszy chcę czysto do nauki i sprawdzenia... czy bawi mnie to.
  Odpowiedz
Na poczatek DJI Tello, najbardziej podstawowa wersja DJI ale dosc dobrej jakosci, z transmisja obrazu do 100m, ma tylko ATTI tryb i nie ma GPS, ale dla poczatkujacego najlepiej uczyc sie latac drobnem bez GPS, wielu ludzi nie potrafi latac w trybie ATTI i rozbija drona przy pierwszej utracie sygnalu GPS. Jezeli chcesz tryb GPS to DJI Spark, ma przyzwoita kamere, niezly zasieg do 2.5km, bateria wytrzymuje do 15 minut. Innych firm bym nie polecal, tanie z byle jakiego plastiku rozpadaja sie po kilku upadkach, maja problemy z zasiegiem. Nauka na nich to meczarnia i mozna sie raczej zniechecic niz czegos na nich nauczyc.
  Odpowiedz
Dzieki za opinie. Szkoda tylko że w tej cenie w przypadku trello mówimy o dronie sterowanym ze smartfona czyli troszke bezsens do nauki. A jak doliczymy koszty apatatury to znów trafiamy w zakres gdzie 720p to już żaden szał. Rozwarzałem trello bo masę ma na tyle ok że przy trójmiejskich wiatrach polatam, ale czysta matematyka mi podpowiedziała że jak już mam wydać te 6 stów na drona z pilotem, to chyba lepiej na początek skoczyć w jakiegoś chinola, kontener śmigieł a za 2-3 miechy ogarnąć coś z lepszy,i parametrami.

Obawiam sie że może być jak z GoPro. Niby spoko, a jak nagrałem kilka trasek na moto to okazało się że tańsza kamera też daje radę w podobnym zakresie bo w postprodukcji nie umiem osiągnąć tego co by, chciał, a jak już ogarnąłem obróbkę to wyszły nowsze kamery i ta moja szału nie robi... Dla tego chyba jednak na start w coś prostszego wskocze i najwyżej po kilku miechach zmienie
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości