• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabawkowy Dron na początek (jaka kamerka?)
Witam, jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu latam małym helikopterkiem WLToys v911, a teraz mnie wzięło na drony. Wiadomo, że nie chcę od razu kupować super drona, bo raz, że mnie zwyczajnie nie stać, a dwa, że lepiej jest się najpierw nauczyć latać czymś, tanim.

Mój wybór padł na taki reklamowany jako "niezniszczalny" dronik zabawkowy, JJRC H31. Wiem, że to zabawka, wiem, że to nie odwzoruje w 100% fizyki lotu "prawdziwego" drona, ale tak jak pisałam wyżej, tu chodzi o początek, jeśli nauczę się latać, jeśli będzie mi się na dłuższą metę podobało, to kupię sobie coś klasy średniej. A na razie będzie co będzie. Drona kupiłam od Chińczyków i czekam na dostawę.

Kupiłam jednak tego drona w wersji bez kamery, a interesowałoby mnie dobranie do niego jakiejś niedrogiej kamerki, niekoniecznie dedykowanej do niego, ale takiej, którą on uniesie. Jeśli mam mocować kamerkę na gumki recepturki, albo paski zaciskowe, ale za to mieć lepszy obraz, to wchodzę w to. I tutaj mam pytanie, co by się do tej zabaweczki nadało, żeby jakaś tam rozrywka z tego filmowania była?

To nie musi być kamerka która przesyła obraz na komórę czy gogle, nie musi być nawet sterowana kontrolerem drona (on ma gniazdo na dwa albo 3 piny dla kamery i suwak na kontrolerze, do sterowania kamerą). Ja mogę wsadzić kamerze kartę microSD, odpalić nagrywanie i niech się po prostu nagra cały lot.

I jeszcze raz piszę, tak, to zabawka, a nie sprzęt, zdaję sobie z tego sprawę, ale nie wydam teraz drożej na coś, co być może rozwalę po miesiącu, bo się okaże, że nie umiem tym latać. A rozrywkę to będzie mi dawać niemałą, przynajmniej do czasu, aż tego nie rozwalę, lub nie stwierdzę, że chcę czegoś więcej, niż paru fikołków i piruetów...   Tongue

Z góry dzięki za jakieś info.
  Odpowiedz
Hej, no tak, warto nauczyć się latać na samym początku - nie będzie szkoda kamerki 4K rozbitej na drzewie, jak jej w ogóle nie będzie Big Grin To jest dobra strategia na początek, też kiedyś latałam takim ślepym maluszkiem:
Kod:
https://www.actioncam.pl/product-pol-1445-Dron-Galaxy-Visitor-8-zielony.html

byłam zadowolona Big Grin
Fajnie, że się zaciekawiłaś tematem, ćwicz i będzie dobrze! Co do kamery to akurat nie pomogę, nigdy samej nie kupowałam, ale jak będziesz chciała kupić już jakiegoś drona z wbudowaną to się odzywaj, coś się znajdzie! Smile
  Odpowiedz
JJRC H31 występuje też w wersji z kamerą, albo można mu dokupić kamerkę. Znalazłam do niego kamerkę oryginalną (podobno), też u Chińczyków. Najpewniej ją kupię, jak już się poduczę latania, a na razie czekam na moje maleństwo. Wiosna idzie, może się trafi jakaś mało wietrzna pogoda Tongue Będzie można polatać na zewnątrz, ale jeśli nawet nie, to tym donem można latać wewnątrz, bo jest nieduży.
  Odpowiedz
(04-07-2018, 10:58 PM)Alina napisał(a): JJRC H31 występuje też w wersji z kamerą, albo można mu dokupić kamerkę. Znalazłam do niego kamerkę oryginalną (podobno), też u Chińczyków. Najpewniej ją kupię, jak już się poduczę latania, a na razie czekam na moje maleństwo. Wiosna idzie, może się trafi jakaś mało wietrzna pogoda   Tongue  Będzie można polatać na zewnątrz, ale jeśli nawet nie, to tym donem można latać wewnątrz, bo jest nieduży.

Dron przyszedł, kamera też, z osobnego źródła, no i kamerka nie działa... Znaczy działa, ale tylko do momentu aż nie ruszę drążkami, wtedy przestaje nagrywać, a video jest uszkodzone... Tanie drony, cóż zrobić, kamerkę odeślę, a dronem pobawię się jakiś czas i kupię coś lepszego, co już ma kamerę.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości